ניתוח, Pt 2: טיסה לאחר ניתוח

ישנן כמה סיבות מדוע אנשים שעברו ניתוח חזה לא צריכים לטוס. האחת היא ששינוי הלחץ יכול לגרום להצטברות נוזלים בריאות. נוזל זה יכול להוביל לדלקת ריאות, זיהום ריאות, או אפילו מוות.

סיבה נוספת היא שטיסה לאחר ניתוח אינה נוחה עבור אנשים שעברו ניתוח מסוג זה מכיוון שהמושבים והמשענות לא נועדו להיות נוחים למישהו שמתאושש מניתוח שד.

ישנם שני סוגים של ניתוחים שניתן לעשות בחזה:

– ניתוח ריאות

– ניתוח לב

סוג הניתוח הנפוץ ביותר הוא ניתוח ריאות. הליך מסוג זה נעשה בדרך כלל להסרת גידול או לתיקון ריאה לאחר פציעה. הרופאים יגידו לך מתי תוכל לטוס שוב לאחר ניתוח מסוג זה.

ניתוחי לב מסובכים יותר ודורשים זמן החלמה ארוך יותר. הרופאים יגידו לך מתי תוכלי לטוס שוב לאחר ניתוח מסוג זה, אך מומלץ להמתין לפחות 6 שבועות לפני הטיסה על מנת לוודא שהלב החלים מספיק.

מהי האמת מאחורי טיסה לאחר ניתוח חזה?

האמת היא שלא כדאי לטוס לאחר ניתוח חזה. הסיבה לכך היא בגלל הסיכון לפתח קרישי דם בריאות ובלב.

עם זאת, ישנם מקרים שבהם ייתכן שיהיה מותר לטוס לאחר ניתוח חזה. לדוגמה, אם יש לך מצב רפואי המחייב אותך לנסוע במטוס לעתים קרובות ואם יש לך היסטוריה של קרישי דם או תסחיף ריאתי, אז אתה יכול לטוס לאחר ניתוח חזה. אבל בכל שאר המקרים, עדיף להימנע מטיסות לאחר הניתוח.

טיסה לאחר ניתוח חזה אינה פעילות נטולת סיכונים. עם זאת, ניתן לטוס לאחר ניתוח חזה.

ההסכמה הכללית בקרב הרופאים היא שבטוח לטוס לאחר ניתוח חזה, אך הסיכון לסיבוכים עולה עם יותר ניתוחים פולשניים ויותר טיסות בפרק זמן קצר.

חלק מהרופאים ממליצים להמתין לפחות שבועיים לפני הטיסה לאחר הניתוח, בעוד שאחרים מרגישים בנוח עם מטופלים שטסים באותו היום של הניתוח או תוך שבוע לאחר ההליך.

מה באמת הכלל לטיסה מיד לאחר ניתוח חזה?

אנשים רבים שאלו לגבי הכלל לטיסה מיד לאחר ניתוח חזה. הכלל הוא שאינך יכול לטוס עד שהרופא שלך נתן לך אישור לכך, ועדיף להימנע מנסיעות אוויריות במידת האפשר.

הכלל לטיסה מיד לאחר ניתוח חזה הוא שאסור לטוס עד שהרופא נתן לך אישור לכך, ועדיף להימנע מנסיעות אוויריות במידת האפשר.

לא כדאי לטוס לאחר ניתוח חזה. הכאב ואי הנוחות מהניתוח עלולים להחמיר על ידי שינויי הלחץ בתא הנוסעים. הדבר עלול גם לגרום להישנות של הפצע לאחר הניתוח ולהגביר את הסיכון לסיבוכים.

מה ידוע על טיסה מיד לאחר ניתוח חזה?

מהן תופעות הלוואי של אי ציות להנחיות לאחר הניתוח לנסיעות אוויריות?

אנשים מסוימים עשויים לתהות האם מותר לטוס לאחר ניתוח חזה. אחרי הכל, אולי הם לא ירצו לעבור את הטרחה של טיסה ארוכה עם כל תופעות הלוואי הנלוות לזה. עם זאת, זה לא משהו שאתה צריך לדאוג לגביו מכיוון שזה בסדר גמור.

טיסה לאחר ניתוח חזה יכולה להיעשות ללא כל דאגות כל עוד אתה פועל לפי ההנחיות לאחר הניתוח לטיסות. הדבר החשוב ביותר הוא לוודא שאתה טוב מספיק כדי לטוס ואין לך בעיות בריאותיות שעלולות לנבוע מהטיסה.

לא כדאי לטוס לאחר ניתוח חזה. זה לא רק הכאב ואי הנוחות שאתה צריך לדאוג לגביהם, אלא גם הסיכון המוגבר לסיבוכים, כמו קרישי דם או דלקת ריאות.

עם זאת, ישנם כמה חריגים לכלל זה. אם קיבלת מרשם על ידי הרופא שלך לעבור הליך רפואי שגרתי במדינה אחרת והרופא שלך נתן לך אישור לטוס לאחר הניתוח; או אם אתה נוסע למקרה חירום משפחתי והרופא שלך נתן לך אישור לטוס לאחר ניתוח; אז זה בסדר שתטוס לאחר ניתוח חזה.