אשליית העולם העתיק: עד כמה צפון ודרום אמריקה הוסתרו על ידי קסם?

הקדמה: בספר מרתק זה מספר המחבר את סיפורו של אדם שהיה מסוגל לנסוע לצפון אמריקה ולדרום אמריקה באשליה. הוא עשה זאת באמצעות הדמיון והקסם שלו כדי להראות לאנשים מה הוא ראה. המחבר מספק נקודת מבט ייחודית על ההיסטוריה של הקסם על ידי עדויות ארכיאולוגיות שנמצאו בספרו.

איך העולם העתיק הוסתר על ידי קסם.

צפון אמריקה הוסתרה בקסם במשך מאות שנים, עד שהימאים האירופים גילו אותה במאה ה-16. מסת היבשה שהיא כיום צפון אמריקה נתפסה לראשונה על ידי בני האדם כארץ של מסתורין וקסם, ועד סוף העולם העתיק, זה היה נכון במידה רבה.

האזור שהוא כיום דרום אמריקה הוסתר גם בקסם במשך מאות שנים, עד שגילו מלחים אירופאים במאה ה-16. גוש האדמה שהוא כיום דרום אמריקה נתפס לראשונה על ידי בני האדם כארץ של מסתורין וקסם, ועד סוף העולם העתיק, זה היה נכון במידה רבה.

עם זאת, למרות ששני האזורים הוסתרו בקסם בנקודות שונות בהיסטוריה, ישנם כמה קווי דמיון מרכזיים ביניהם שהופכים את הסיפור שלהם לדומה. לדוגמה, שני האזורים היו ביתם של ציוויליזציות עשירות שדעכו לאחר שגילו את סודותיהם; שני האזורים היו ידועים גם ביצורים הקסומים החזקים שלהם; ובשני האזורים היה מספר רב של חורבות מסתוריות.

איך ריגלו את העולם העתיק על ידי קסם.

בשנת 1546 גילו הספרדים קבוצה של ילידים באזור הידוע כיום כצפון אמריקה. הם כינו את הילידים האלה "הילידים האמריקאים" ושלחו דיווחים על ממצאיהם לספרד. הספרדים הצליחו לזהות את מיקומם של שבטים שונים ואת משאבי הטבע שלהם, שבהם השתמשו אז כדי לבנות את האימפריה שלהם באמריקה.

 

בשנת 1602, מלחים פורטוגזים גילו את דרום אמריקה ושלחו דיווחים על מה שמצאו. מידע זה שימש מאוחר יותר את פורטוגל לבניית האימפריה שלה בברזיל.

על דרום אמריקה ריגלו הפורטוגלים

בשנת 1498, מלחים פורטוגזים גילו את ברזיל וקראו לה על שם פורטוגל. הם גם זיהו שבטים שונים ואת משאבי הטבע שלהם, שבהם השתמשו אז כדי לבנות את האימפריה שלהם בברזיל.

איך העולם העתיק אולף על ידי קסם.

האירופים הראשונים שחקרו את צפון אמריקה היו המדינות האינדיאניות שקראו לה ביתם. בשנת 1776, במהלך המהפכה האמריקאית, נולדה ארצות הברית של אמריקה וצפון אמריקה ניתנה לאמריקה. האדמה שמדרום למקסיקו נתבעה אז על ידי ספרד ובשנת 1809, לאחר מלחמה ארוכה ועקובה מדם, נוספה דרום אמריקה לאימפריה הספרדית.

תקופה זו של הקולוניאליזם הספרדי בדרום אמריקה ראתה שינויים רבים כאשר אזורים שונים נכבשו. האירוע המשמעותי ביותר בתקופה זו היה כאשר צ'ילה הפכה לחלק מספרד בשנת 1810. זה הוביל לשינוי בקסם שעדיין נראה היום, שכן אומרים כי הדרואידים הצ'יליאנים מסוגלים לבצע אשליות שיכולות לשטות אפילו בצופים המנוסים ביותר.

דרום אמריקה אולף על ידי האינקוויזיציה הספרדית

במהלך תקופה זו, נערכו מספר מסעות נגד מכשפות ברחבי דרום אמריקה. מסעות פרסום אלו התמקדו בהשרשת של מתרגלי הקסם הללו ובהשמדת כוחם, כך שניתן יהיה לשכתב את החברה בהתאם לערכים הקתוליים. למרבה האירוניה, רבים ממשפטי המכשפות הללו התרחשו בדיוק באותו זמן שהישועים ניסו להפיץ את הקתוליות ברחבי דרום אמריקה באמצעות חינוך ומיסיונריות.

 

העולם העתיק התגלה מחדש על ידי קסם

בשנת 1519 גילה קולומבוס ארצות חדשות שאותן קרא לאמריקה על שם מגלה הארצות-מושיע האיטלקי שלו ג'ובאני דה וראצאנו. לאחר שנחת ביבשת זו ב-14 באוגוסט, הוא קרא "אלנד! אלנד!" ביטוי זה משמש כיום לעתים קרובות כדוגמה לתגליתו של קולומבוס שהוגדרה בטרם עת כהצלחה על ידי כמה היסטוריונים, משום שהיא לא הובילה לשום סחר או חקר רציני מעבר למה שקולומבוס ראה במסעו על פני האוקיינוס ​​האטלנטי.

סיכום

העולם העתיק הוסתר בקסם מסיבה כלשהי – זה לא היה בטוח לבני אדם לצאת לשם. על ידי איתור ולימוד ההיבטים הקסומים של העולם, נוכל ללמוד כיצד להגן על העולם שלנו מפני פגיעה. למרות שהמידע הזה אבד להיסטוריה, אנחנו עדיין יכולים ליהנות ממנו היום. הודות לקסם, העולם העתיק אולף וחי כיום בימינו.

רוצים לקרוא ולדעת עוד על קסם וכל הכרוך בנושא זה מוזמנים להכנס לאתר של רון גליקסמן אמן החושים.