השקעות מטח
השקעות מט"ח
השקעות במט"ח הן דרך מקובלת וטובה להשתמש בהון זמין להשקעה, כאלטרנטיבה לפיקדונות או חסכונות בבנק או לאפיקי השקעה אחרים. גודל שוק ההשקעות במט"ח מציב בפנינו עובדה שאי אפשר להתכחש לה – שוק המט"ח עובד, עובד הרבה. היקף המסחר היומי בשוק המט"ח עולה פי כמעט ארבעה על היקפי המסחר בבורסאות בניו יורק, וזהו שוק ההשקעות הפעיל ביותר בעולם.

השקעות מט"ח הן אפשרות העומדת בפני כל אדם בעל הון פנוי להשקעה.

כיצד אפשר לבצע השקעות מט"ח?

ישנם מספר אפיקים להשקעה במט"ח – מי שאין לו את הידע או הסבלנות לנהל תיק השקעות במט"ח, מוזמן להשקיע במט"ח דרך פיקדונות, איגרות חוב מט"חיות, וכדומה. עם זאת, נהוג לחשוב כי על מנת להרוויח באופן מז'ורי יותר מן ההשקעה, מומלץ לפתוח ולנהל תיק השקעות מט"ח עצמאי, בין אם הסוחר מנהל את התיק לעצמו ובין אם מנהל אותו עבורו מי מטעמו.

השקעות מט"ח הן השקעות פשוטות – יש לקבוע את המטבע שבו נרצה להשקיע (כלומר, את המטבע שאנו מאמינים כי ערכו יעלה, בטווח הקצר או בטווחה הארוך), ופשוט לבצע רכישות של מטבע מסוג זה.

כאשר שערו של המטבע שממנו רכשנו יעלה – ערך העיסקה שלנו יעלה, כלומר, הרווחנו כסף. אם טעינו, ושער המטבע שרכשנו ירד – הפסדנו כסף, אז נוכל להחליט, אם נצמצם רווחים, נמכור את המטבע ונצא מהעיסקה, או שנמתין לראות, אולי שער המטבע יעלה בקרוב.

השקעות מט"ח דרך ברוקר

על מנת לבצע עיסקאות הלכה למעשה, עלינו למנות לעצמינו ברוקר, שיהיה המטווח בעיסקאות שלנו. התשלום עבור שירותיו יהיה אחוז סמלי משווי כל עיסקה שלנו. הברוקר יספק לנו גם תכנת השקעות להתקנה על המחשב הביתי (ולעיתים גם על הסמארטפון) שלנו, וכן מינוף שיאפשר לנו לגזור רווחים – והפסדים – גדולים פי כמה וכמה (על פי המינוף המוצע) מאלה המגיעים לנו בתמורה לסכום הכסף שהשקענו בכל עיסקה.

השקעות מט"ח – לא לבעלי לב חלש

ההסבר שלעיל נותן מסגרת מדוייקת לביצוע עיסקאות במט"ח, אולם שנים של השקעות ומיליוני מחפשים את שביל הזהב להשקעות רווחיות או בטוחות, הולידו אינספור כלים עבור השקעות מט"ח שונות. בין השאר, נמצא התייחסויות והשקפות שונות בנוגע לבחירת המטבע שערכו צפוי לעלות, ודעות שונות בנוגע לאחזקת העיסקה, ההחלטה כיצד ומתי למכור את המט"ח שרכשנו, ועוד. זו הסיבה, שמומלץ ללמוד את שוק המט"ח באופן יסודי בטרם מסכנים סכומי כסף משמעותיים בביצוע עיסקאות מט"ח לא מחושבות.


עוד מאמרים
שוק המטח
שוק המט"ח
מסחר במט"ח (המכונה גם פורקס Forex) הינו שוק פיננסי בו מתבצעות עיסקאות רכישה ומכירה של מטבע חוץ.
העיסקאות מתבצעות בצמדי מטבעות, כאשר מטבע אחד הוא הנמכר והשני הוא הנרכש (לדוגמה – דולר אמריקאי אחד עולה ארבעה שקלים חדשים). מעל שמונים אחוזים מהעיסקאות היומיות מתבצעות בצמדי מטבעות פופולאריים (כמו דולר/יין, יורו/יין, לירה שטרלינג/דולר, וכדומה), אולם אחוז הולך ועולה של עיסקאות כוללות מטבעות אזוטריים בעלות פוטנציאל גבוה לרווח (או להפסד). המשך לקרוא

אסטרטגיות מסחר
אסטרטגיות מסחר
השקעות במט"ח הן דרך מקובלת וטובה להשתמש בהון זמין להשקעה, כאלטרנטיבה לפיקדונות או חסכונות בבנק או לאפיקי השקעה אחרים. גודל שוק ההשקעות במט"ח מציב בפנינו עובדה שאי אפשר להתכחש לה – שוק המט"ח עובד, עובד הרבה. היקף המסחר היומי בשוק המט"ח עולה פי כמעט ארבעה על היקפי המסחר בבורסאות בניו יורק, וזהו שוק ההשקעות הפעיל ביותר בעולם. המשך לקרוא

עשה ואל תעשה במסחר
עשה ואל תעשה במסחר
מסחר במטבע חוץ הינו דרך נגישה, הרפתקנית, מעניינת, זמינה ויעילה לגריפת רווחים נאים. מאידך, חשוב לזכור ולעיתים ממעיטים בערכם של עבודה מסודרת, לימוד יסודי של הנושא ושל המטבעות השונים והרקע שלהם, וביצוע צעדים נבונים מבחינה כלכלית להשקעות שלכם. הנה לפניכם מספר טיפים בסיסיים לפני שיוצאים לדרך – כמה כללי אצבע של עשה ואל תעשה במסחר במטבע חוץ המשך לקרוא