השקעה במטבעות זרים
השקעה במטבעות זרים
השקעה במטבעות זרים היא רכישה של מטבע חוץ – מטבע שאינו המטבע הנסחר בשוק המקומי – על ידי תשלום במטבע אחר, שיכול (אך לא חייב) להיות גם הוא מטבע זר. שוק ההשקעה במטבעות זרים, או במט"ח (מטבע חוץ), הינו שוק שוקק המגלגל במסחר היומי בו בערך פי חמישה יותר משווי המסחר היומי בבורסאות ניו יורק. ההשקעה במטבעות זרים נעשית תמיד ביחס למטבע נוסף (וכך – ההשקעה בעצם מבוססת על צמדי מטבעות), כאשר מטבע אחד בצמד הוא המוביל, והמטבע השני הוא המובל, או זה שקובע את שוויו של המטבע המוביל (לדוגמה – בצמד דולר שווה ארבעה שקלים – הדולר הוא המטבע המוביל, והשקל הוא המטבע המובל, ובו נעשה שימוש על מנת לקבוע את ערכו של הדולר).

המטבעות הזרים הנסחרים בשוק זה הינם רבים (בין חמישים למאה מטבעות), כאשר בין המטבעות הנסחרים ביותר הם כמובן הדולר האמריקאי (כ 80% מעיסקאות המט"ח מכילים את הדולר בצמד המטבעות שלהן), היורו האירופאי, הלירה שטרלינג האנגלית, היין היפני, הפרנק השוויצרי, והדולר האוסטרלי, ועוד.

הרווחים בעיסקאות מטבע חוץ נובעים מתנודות בשווי המטבע המוביל ביחס למטבע המובל. לדוגמה, אם מכרתי דולרים וקניתי יין יפני, ובמהלך אחזקת היין היפני שער היין עלה ושער הדולר ירד – הרווחתי פעמיים – פעם אחת ממכירת מטבע שערכו ירד לאחר המכירה, ופעם שנייה מרכישה של מטבע שערכו עלה לאחר הרכישה. כעת, אם אממש את שוויו של היין היפני, יהיה בחשבון המט"ח שלי סכום גבוה יותר מהסכום שהיה לי טרם ביצוע העיסקה.

ההשקעה במטבעות זרים בדרך כלל מניבה רווחים סולידיים ביחס להשקעה, ובניגוד לשוק המניות שהוא סוער והפכפך, נדיר שמטבע עולה או נופל בערכו בעשרות אחוזים ביחס לשוויו של מטבע זר אחר. עובדה שמשפיעה על התנודות הקטנות יחסית בשערי המטבעות היא המינוף הנהוג בהשקעות במטבעות זרים, המסופק למשקיע על ידי סוכן ההשקעות שלו. מינוף זה מכפיל כל רווח (והפסד) פי עד מאה.

יתרונות השקעה במטבעות זרים הם רבים, במיוחד כאשר משווים תחום השקעה זה לאפשרויות ההשקעה הנוספות העומדות בפני בעלי הון להשקעה – בין היתרונות נמנה את קלות ביצוע העיסקאות והשגת המידע (ביצוע העיסקאות נעשה באופן מקוון ומיידי על ידי תוכנת מסחר במט"ח שתסופק לכל משקיע על ידי הסוכן שלו. מרבית התוכנות למסחר במט"ח מכילות אפשרויות רבות להשגת מידע, הצגה של גרפים, השוואה שערי מטבעות, ותמיכה באסטרטגיות מסחר נפוצות, על מנת לקבל החלטות מושכלות בתוך זמן קצרפ), זמינות שוק המט"ח (24 שעות, שבעה ימים בשבוע, בכל עת ניתן למצוא עיסקה טובה – לטווח קצר או ארוך), העמלות הנמוכות על כל עיסקה והרווחים, המינוף המאפשר להרוויח פי עשר עד מאה מהרווח ביחס להשקעה הראשונית שבוצעה, ועוד.

השקעה במטבעות זרים הינה תחום מסחר זמין, מסקרן, וטומן בחובו אפשרויות לרווחים גבוהים במאמץ קטן. משקיעים רבים בוחרים להשקיע במטבעות זרים, וכל אחד עושה זאת בדרכו, עם זאת, כל סוחר מצליח בשוק המט"ח יאמר לך שבתחום זה אין קיצורי דרך – יש ללמוד את הנושא בסבלנות בטרם יוצאים לדרך או משקיעים בסכומים גדולים, יש ללמוד אסטרטגיות מסחר ולהתנסות בהן, וחשוב להכיר צמדי מטבעות מובילים. ניתן להצביע על מספר כללים שמובילים לרווחים בטווח הארוך אצל סוחרי מנוסים במטבע חוץ. בין הכללים, נזכיר כי חשוב לבצע השקעות מושכלות על בסיס הגיוני ולא אמוציונאלי. על כן, בטרם נתחיל לבצע השקעות רחבות היקף במטבעות זרים, מומלץ ללמוד את תחום ההשקעות, לבחור אסטרטגיות השקעה ולדבוק בהן לאורך ההשקעה, ולקבל החלטות בנוגע לכל השקעה במעוד מועד, למשל באיזה רווח (או הפסד) נמכור את המטבע, וכדומה.


עוד מאמרים
טיפים לסוחרים ברשת
טיפים לסוחרים ברשת
במיוחד במסחר במט"ח, מסחר שהוא רובו ככולו מקוון, רשת האינטרנט הינה מקור מידע אין סופי, לא רק לקבלת מידע "יבש", אלא גם ליצירת קשר עם סוחרים מנוסים וקבלת טיפים שעזרו להם בתחילת דרכם. כל סוחר מנוסה במט"ח היה פעם סוחר מתחיל, וכל סוחר אחראי, ששומר נתונים כלשהם על אודות הצלחותיו וכשלונותיו, על מנת ללמוד מהם באסטרטגיות המסחר שלו בעתיד, יכול לספר לכם על הטיפים, ההמלצות, השגיאות, והאסטרטגיות המובילות שלו במסחר במט"ח. ריכזנו לכם את הטיפים המוצלחים ביותר מסוחרים מנוסים, למסחר איכותי במט"חהמשך לקרוא

אסטרטגיות מסחר
אסטרטגיות מסחר
השקעות במט"ח הן דרך מקובלת וטובה להשתמש בהון זמין להשקעה, כאלטרנטיבה לפיקדונות או חסכונות בבנק או לאפיקי השקעה אחרים. גודל שוק ההשקעות במט"ח מציב בפנינו עובדה שאי אפשר להתכחש לה – שוק המט"ח עובד, עובד הרבה. היקף המסחר היומי בשוק המט"ח עולה פי כמעט ארבעה על היקפי המסחר בבורסאות בניו יורק, וזהו שוק ההשקעות הפעיל ביותר בעולם.המשך לקרוא

השקעה במטבעות זרים
השקעה במטבעות זרים
השקעה במטבעות זרים היא רכישה של מטבע חוץ – מטבע שאינו המטבע הנסחר בשוק המקומי – על ידי תשלום במטבע אחר, שיכול (אך לא חייב) להיות גם הוא מטבע זר. שוק ההשקעה במטבעות זרים, או במט"ח (מטבע חוץ), הינו שוק שוקק המגלגל במסחר היומי בו בערך פי חמישה יותר משווי המסחר היומי בבורסאות ניו יורק. ההשקעה במטבעות זרים נעשית תמיד ביחס למטבע נוסף (וכך – ההשקעה בעצם מבוססת על צמדי מטבעות), כאשר מטבע אחד בצמד הוא המוביל, והמטבע השני הוא המובל, או זה שקובע את שוויו של המטבע המוביל (לדוגמה – בצמד דולר שווה ארבעה שקלים – הדולר הוא המטבע המוביל, והשקל הוא המטבע המובל, ובו נעשה שימוש על מנת לקבוע את ערכו של הדולר).המשך לקרוא